Стеля. (підготовка оселі до продажу)

Біла акуратна стеля без плям і слідів від протікання – ось що потрібно для більшості помешкань. Але далеко не кожна квартира, що продається може цим похвалитись. Павутиння в кутках, плями кіптяви, сліди протікання на стиках плит…

До речі, все це буває не тільки в квартирах економ класу, але й в будинках старого житлового фонду, які по розташуванню та метражам можна віднести в категорію елітних.

Сучасні технології допоможуть швидко та якісно відремонтувати стелю. Розглянемо найбільш розповсюдженні варіанти:

  • обшивка гіпсокартоном з подальшим пофарбуванням;
  • натяжні стелі;
  • рейкові стелі;
  • полістирольна плитка;
  • пофарбування стелі.

Як обрати оптимальний спосіб? Все залежить від часу та бюджету. А також від того, чи плануєте ви виконувати роботу самі, чи будете наймати спеціалістів.

Якщо горять терміни і ремонт потрібен ще «вчора», то самий швидкий спосіб – натяжні стелі. Монтаж стелі для одного приміщення займає декілька годин. В результаті – рівна, акуратна, білосніжна стеля. Ще одна особливість: натяжну стелю монтують в кінці загального ремонту. Робота чиста, хвилюватись за меблі та оздоблення не потрібно. Є різноманіття видів та забарвлень натяжних стель, але краще зупинитись на звичайній білій. Класика завжди в ціні, влаштує всіх покупців, а це те що потрібно для стейджинга.

Гіпсокартон. Монтаж стелі з гіпсокартону займає більше часу, ніж монтаж натяжної. Потрібно придбати та організувати доставку плит гіпсокартону, направляючих та інших приладь для монтажу. Це більш брудна робота, яка вимагає активного свердління, тому стеля з гіпсокартону навішується на початку ремонту, до того як зроблені стіни та підлога. Бажано, щоб кімната була пустою. Така стеля придатна для більшості приміщень, крім санвузла.

Із мінусів можна відмітити складність і довго тривалість робіт, що є критичним для стейджинга. По часу монтаж, підготовка поверхні та покраска займе не менше двох діб. В більшості випадків таку стелю обробляють ґрунтовкою та фарбують.

Рейкові стелі. Монтаж здійснюється за декілька годин. Зручні, практичні, красиві. Володіють вологостійкістю, використовуються у ванній, туалеті, коридорі, на кухні, тобто в приміщеннях з високою вологістю. Недолік – не підходять для жилих кімнат. В гостьовій, спальні чи дитячій з рейковими стелями і точковим освітленням пропадає атмосфера жилого простору, а це критично для стейджинга.

Полістирольна плитка. Давно вийшла з моди, але досі являється символом вкрай бюджетного ремонту. Коштує дешево, клеїться просто. Зовнішній вигляд – на любителя. Використовувати цей варіант рекомендується тільки в крайньому випадку, якщо інші варіанти по тим чи іншим причинам недоступні. Переваги – наклеювати плитку на стелю можна вже вкінці ремонту. Час роботи – 5-6 годин на 18 метрову кімнату.

Пофарбування стелі

Пофарбування – один з самих старих способів змінити зовнішній вигляд об’єкту. Але і сьогодні це найбільш поширений метод оновлення стелі. Коштує він не дорого, виглядає пристойно, не потребує особливих навиків та дорогих інструментів. Доречний і в квартирах економ класу, і в дорогих апартаментах. Рівна свіжо покрашена білосніжна стеля не викличе неприйняття і нарікань в жодного покупця. Тому для стейджингу будь-якої (особливо недорогої) нерухомості рекомендується саме пофарбування. Мінуси – трудомісткість та час. Заґрунтована поверхня сохне добу. Фарба сохне не менше 12 годин, якщо наносити 2 шари, то півтора – два дня. В результаті – три доби. Плюс – невелика вартість.

Будь-які плями на стелі дають привід для зайвих хвилювань у покупців: а чи нема в квартирі плісняви чи грибка, чи не заливають сусіди, чи не протікають труби, чи не зіпсувалось перекриття і т.д. Буває, наприклад, що на стелі чи стінах з’являються стійкі жовті плями, які проявляються і після пофарбування. Це від протікання іржавої води, є різні способи їх позбутись. Коли робити ремонт потрібно терміново, професіонали часто користуються нітролаком для деревини. Він швидко висихає, щільно покриває поверхню. В результаті жовтизна з нижнього шару не потрапляє на верхній.

Інколи – частіше всього в сирих, вологих приміщеннях – на стелі з’являється пліснява чи грибок. На покупців це діє вбивчо. Боротись з пліснявою можна за допомогою мідного купоросу чи спеціального розчину проти плісняви, який продається в будівельних гіпермаркетах, господарчих магазинах.

Попередньо зачистіть поверхню, видаліть залишки плісняви. Потім покрийте поверхню розчином, дайте висохнути. Через декілька годин повторіть процес.

Складно? В такому випадку варто найняти спеціалістів. Пам’ятайте, що інвестування часу, зусиль та грошей в стейджинг – це вигідні інвестиції.

Комментарии для сайта Cackle