Хоум – стейджинг, або як вигідно продати свою нерухомість.

Той хто хоч раз був на авторинку бачив, як блистять колеса в більшості виставлених під промені сонця авто. Більшість з оглядачів думало, що так має бути, що саме так і має блищати авторезина не дуже нових авто. Хтось думав, що це просто нові колеса. Те ж саме можна було побачити і в салонах та під капотом. Всі пластмасові запчастини мали вигляд нових, а можливо ще новіших. Відбивалися сонячні промені і від двигуна, який ще вчора, ті промені тільки поглинав.

Були й такі автовласники, які нічого «не міняли на нове». Колеса були «в похмурому робочому настрої», салон був з запахом вчорашньої вивезеної на базар ковбаси чи м’яса відмінної якості, а під капотом, як на долоні, видно було все, що потрібно поміняти на нове.

І як на зле до авто підходить пара, де чоловік розпоряджається грішми, а жінка приймає рішення, що саме будемо купувати.

Власник №2 відразу говорить про те, що потрібно замінити після купівлі, ніби виправдовується, що в мене не було ні бажання, ні часу, ні коштів...Чоловік-покупець слухає мотор, а жінка сидить в салоні та неохоче натискає на акселератор та наче хоче швидше звільнити цей брудний та не дуже запашний салон. Хоча і салоном назвати середину авто не можна.

Тут виходить на сцену власник №1. Він чемно запрошує даму присісти в зручне крісло його авто та ввімкнути серце його «залізного коня». Те, що колеса цього авто «нові» дама побачила відразу. Натискаючи на газ все сильніше, вона відчувала як авто набирає швидкість, ось 100,120,140... Який плавний хід, як потужно працює двигун, а вхід в поворот взагалі не відчутний...

Яке авто буде куплено здогадатися не важко.

Далі мова буде йти про продаж нерухомості.

Чи можна уявити цю саму картину, але замінивши ринки та товари? Авторинок замінимо на ринок нерухомості, а авто замінимо на звичайну двокімнатну квартиру в місті Рівне. Нехай це буде звичайна «хрущівка».

Здається, що про неї говорити та що з нею можна зробити такого, щоб її купив покупець, якого нічим не здивуєш. Чи взагалі можливо «сіру» квартиру перетворити в очах покупця в доволі вигідне придбання? Можливо, якщо...

Заглянути в далекі 70-ті роки минулого століття. Саме тоді, Барб Шварц, ріелтор з провінційного американського містечка, після роздумів над питанням візуального та емоційного покращення стану житла й придумала термін home staging та мимоволі стала першим в світі стейджером.

Можна уявити, що покупець – це глядач у театрі, а нерухомість – це актор. Перед початком вистави за лаштунками театральних «штор» актора одягають в найкращий одяг, накладають правильний грим, виставляють освітлення і тільки після цих необхідних дій він виходить на сцену.

То були важкі часи для Америки. ЇЇ економіка була в край тяжкому становищі. Криза торкнулася всіх галузей. Не обійшла вона і нерухомість. Ціни на неї падали, а покупці перестали купляти будь-що.

Барб підійшла до цієї проблеми з іншого боку. Вона продовжувала займатися своєю ріелторською діяльністю, при цьому на професійному рівні, готувати нерухомість до продажу. Її додаткові зусилля були щедро винагородженні. Продажі будинків після стейджингу були неймовірно успішні.

Остаточно хоум-стейджинг сформувався в 90-ті роки. Він став новою наукою, яка поєднала в собі психологію, дизайн та ріелторське мистецтво.

З часом почали проводити семінари, тренінги, дослідження та майстер класи по цій темі. Виникли навіть об’єднання стейджерів.

В любому куточку США можна знайти професійного стейджера, який проведе експертизу будинку чи квартири, виявить слабкі місця, внесе свої пропозиції по усуненню недоліків. Стейджингові компанії навіть можуть завезти в помешкання, виставлене на продаж, меблі та елементи декору.

Згодом цей новий тренд долетів і до старої Європи. І там сьогодні хороші стейджери завжди мають роботу.

А що в нас? А в нас ще й досі рахують, що будинок чи квартира зможуть бути продані без ніяких підготовчих дій. Нехай нові власники це роблять. А дарма...

Я взявся осилити цю науку, обзавівся потрібною літературою, спілкуюсь з ріелторами з США та Канади і розповім вам, що неодмінно стане корисною інформацією та вигідною порадою. Ну що, тоді поїхали!

За сценою звичайна двокімнатна «хрущівка».

Слабкі місця:

 • Під’їзд. Старий будинок з не дуже хорошим соціальним оточенням. Тому під’їзди часто, в край жахливому стані. В них можна знімати навіть фільми жахів.
 • Маленька та вкрай тісна кухня. Важко розмістити кухонні меблі так, щоб все стояло на своїх місцях і при цьому можна було легко пройти, а не протиснутися.
 • Прохідні кімнати. (Вагони)
 • Маленький та вузький коридор.
 • Тісненький та сумісний санвузол.
 • Дуже низькі стелі (Рукою можна дістати)
 • Покошений балкон, завалений всім чим завгодно.

Чи можна щось зробити з цими суцільними недоліками? Можна і потрібно!

Почнемо з під’їзду.

Експерти рахують, що вкладати гроші в свій під’їзд вигідно. Адже відремонтований під’їзд підвищує не лише рівень життя, але й вартість квартир. Якщо ЖЕК не виділяє грошей, ви можете й самі або за підтримки сусідів, зробити ремонт у під’їзді. Значних коштів це не потребує, так як великої якості при ремонті під’їзду не потрібно. З роботою можуть впоратись і некваліфіковані робітники або ж ви разом з сусідами, власними силами. Матеріали для цього, підійдуть найдешевші. Зробити насправді прийдеться не так вже й багато: покрасити стіни, перила, вхідні двері та віконні рами, замінити стару облуплену плитку на підлозі, встановити нові світильники та вкрутити нові лампи. Також можна покрасити поштові скриньки, а за можливості замінити їх. Якщо ж ви будете робити ремонт лише за власні кошти, то достатньо відремонтувати лише вхідну групу, ліфт, перший і ваш поверх – якщо є ліфт. Якщо ж нема ліфта, то ваш і всі нижні поверхи.

Найкраще підійдуть фарби теплих відтінків. Вони створять відчуття затишку, світлі відтінки – простору, а більше вам нічого і не потрібно.

По закінченню ремонтних робіт, додайте вашому під’їзду затишку:

 • Вимийте все до блиску.
 • Поставте на підвіконня вазони та квіти.
 • На стіни можна повісити декілька плакатів (з нейтральними зображеннями, наприклад природи) чи декілька дитячих малюнків.

Обов’язково зробіть фото до і після! Ви будете враженні тим, як відобразиться ваш колись похмурий і старенький під’їзд.

Якщо ж для ремонту під’їзду зовсім немає часу чи ви підозрюєте, що ці зусилля не окупляться (з врахуванням невеликої продажної ціни вашої квартири), то є декілька швидких і недорогих кроків:

 • Пофарбуйте стіни від входу в під’їзд до вашої квартири (не змінюючи початковий колір). Це навіть простіше, ніж відмивати застарілі плями і «живопис». Ще один позитивний ефект – запах краски перебиває більшість інших неприємних запахів.
 • Купіть недорогий темний килим (можна гумовий) і застеліть його біля дверей під’їзду (з внутрішньої сторони). Можна використати для цієї цілі ваш старий килим, який вам вже більш непотрібен. Килим буде поглинати вуличний бруд з численного взуття, що дозволить не розносити його по всьому під’їзду.
 • Викиньте з підвіконня численні газети та листівки, а на їх місце поставте вазони.
 • Замініть розбиті лампочки. Напівтемний під’їзд може створити враження небезпеки для сім’ї покупця.
 • Приберіть все сміття і недопалки та вимийте підлогу на сходовій клітці.
Чистий та гарний під’їзд помітно покращить якість життя, відчуття від житла і допоможе при подальшому продажу чи здачі квартири в оренду. Адже від того в якій обстановці ви живете, залежить ваше самопочуття, самооцінка, щоденні емоції і взагалі весь хід вашого життя.
Комментарии для сайта Cackle